Fox Electronics FXO-HC730R-210
FXO-HC730R-210 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-210
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 210.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-210.pdf
Availability of FXO-HC730R-210
QUANTITY
FXO-HC730R-210 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-210
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-210
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency210MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-210
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC730R-210 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-210 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-210
IC SERIAL SWITCH OCTAL 32SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TUNER MOPLL PRTBL 48-VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 273 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf