Fox Electronics FXO-HC730R-51.84
FXO-HC730R-51.84 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-51.84
Brief Description
OSCILLATOR XO 51.84MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-51.84.pdf
Availability of FXO-HC730R-51.84
QUANTITY
FXO-HC730R-51.84 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-51.84
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-51.84
TypeXO (Standard)
Frequency51.84MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-51.84
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC730R-51.84 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-51.84 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-51.84
CONN HEADER 10POS VERT TIN SMD datasheet.pdf
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.43 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
TM3476M016CEBA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf