Fox Electronics FXO-HC735-25.152
FXO-HC735-25.152 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735-25.152
Brief Description
OSC XO 25.152MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735-25.152.pdf
Availability of FXO-HC735-25.152
QUANTITY
FXO-HC735-25.152 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735-25.152
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735-25.152
TypeXO (Standard)
Frequency25.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735-25.152
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC735-25.152 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735-25.152 Details Description
Related parts for FXO-HC735-25.152
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf
PANEL STEEL 46.2 X 28.2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
FPA/C 9070-350 2.0M datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1.3W DO41 datasheet.pdf