Fox Electronics FXO-HC735-25.1644
FXO-HC735-25.1644 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735-25.1644
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.1644MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735-25.1644.pdf
Availability of FXO-HC735-25.1644
QUANTITY
FXO-HC735-25.1644 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735-25.1644
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735-25.1644
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency25.1644MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735-25.1644
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC735-25.1644 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735-25.1644 Details Description
Related parts for FXO-HC735-25.1644
JUMPER-H1507TR/A3049B/H1505TR10" datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
XMITTER FIBER OPTIC 600NM 40KBD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO41 datasheet.pdf
RES 127K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO DUAL 8MSOP datasheet.pdf
1.25MM F/F 20POS 30AWG 150MM datasheet.pdf