Fox Electronics FXO-HC735-9.8304
FXO-HC735-9.8304 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735-9.8304
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 9.8304MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735-9.8304.pdf
Availability of FXO-HC735-9.8304
QUANTITY
FXO-HC735-9.8304 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735-9.8304
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735-9.8304
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency9.8304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)