Fox Electronics FXO-HC735-98.304
FXO-HC735-98.304 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735-98.304
Brief Description
OSC XO 98.304MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735-98.304.pdf
Availability of FXO-HC735-98.304
QUANTITY
FXO-HC735-98.304 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735-98.304
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735-98.304
TypeXO (Standard)
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735-98.304
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC735-98.304 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735-98.304 Details Description
Related parts for FXO-HC735-98.304
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
HEX NUT 1/4" 4-40 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
FAN 24VDC 60X25MM 2WR datasheet.pdf