Fox Electronics FXO-HC735R-22.5
FXO-HC735R-22.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-22.5
Brief Description
OSCILLATOR XO 22.5MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-22.5.pdf
Availability of FXO-HC735R-22.5
QUANTITY
FXO-HC735R-22.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-22.5
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-22.5
TypeXO (Standard)
Frequency22.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-22.5
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC735R-22.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-22.5 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-22.5
CONN STRAIN RELIEF 20POS SHORT datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 0.7A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
RETAIN PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf