Fox Electronics FXO-HC735R-39.3216
FXO-HC735R-39.3216 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-39.3216
Brief Description
OSC XO 39.3216MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-39.3216.pdf
Availability of FXO-HC735R-39.3216
QUANTITY
FXO-HC735R-39.3216 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-39.3216
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-39.3216
TypeXO (Standard)
Frequency39.3216MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-39.3216
Related LinksFXO-HC735, FXO-HC735R-39.3216 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-39.3216 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-39.3216
TRANS NPN 40V 1A TO92 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
025/040 ECU PLUG HSG ASSY 31P datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.77K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf