Fox Electronics FXO-HC735R-45.696
FXO-HC735R-45.696 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-45.696
Brief Description
OSC XO 45.696MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-45.696.pdf
Availability of FXO-HC735R-45.696
QUANTITY
FXO-HC735R-45.696 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-45.696
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-45.696
TypeXO (Standard)
Frequency45.696MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-45.696
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC735R-45.696 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-45.696 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-45.696
CAP CER 47PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HYBRID PLUG HSG 12P NATURAL datasheet.pdf
CONN RECPT 180POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 555NM 5MCD GREEN datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 20DIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf