Fox Electronics FXO-HC735R-45
FXO-HC735R-45 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-45
Brief Description
OSC XO 45.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-45.pdf
Availability of FXO-HC735R-45
QUANTITY
FXO-HC735R-45 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-45
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-45
TypeXO (Standard)
Frequency45MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-45
Related LinksFXO-HC, FXO-HC735R-45 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-45 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-45
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A 120VAC datasheet.pdf
THYRISTOR 220V 80A SMB datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 82POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf