Fox Electronics FXO-HC735R-49.152
FXO-HC735R-49.152 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-49.152
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-49.152.pdf
Availability of FXO-HC735R-49.152
QUANTITY
FXO-HC735R-49.152 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-49.152
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-49.152
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-49.152
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC735R-49.152 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-49.152 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-49.152
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 5K RHEO 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR I2C 2K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 12A POWER56 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRN SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
ANT OMNI SQUINT PNL RP TNC datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4136-A datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf