Fox Electronics FXO-HC736-153.5973
FXO-HC736-153.5973 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736-153.5973
Brief Description
OSC XO 153.5973MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736-153.5973.pdf
Availability of FXO-HC736-153.5973
QUANTITY
FXO-HC736-153.5973 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736-153.5973
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736-153.5973
TypeXO (Standard)
Frequency153.5973MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736-153.5973
Related LinksFXO-HC736, FXO-HC736-153.5973 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736-153.5973 Details Description
Related parts for FXO-HC736-153.5973
CONN HEADER 2MM SINGLE STR 19POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 950KHZ 8SO datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 3V 20-SSOP datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT SPDT 1A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W PMDU datasheet.pdf