Fox Electronics FXO-HC736R-24
FXO-HC736R-24 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-24
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-24.pdf
Availability of FXO-HC736R-24
QUANTITY
FXO-HC736R-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-24
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-24
Related LinksFXO-HC, FXO-HC736R-24 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-24 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-24
FIXED IND 180UH 380MA 1.38 OHM datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
PUNCH ROUND datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 20P 100MM datasheet.pdf