Fox Electronics FXO-HC736R-25.002
FXO-HC736R-25.002 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-25.002
Brief Description
OSC XO 25.002MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-25.002.pdf
Availability of FXO-HC736R-25.002
QUANTITY
FXO-HC736R-25.002 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-25.002
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-25.002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency25.002MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-25.002
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC736R-25.002 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-25.002 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-25.002
IC DECODER/DEMUX 1:8 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC CODEC STER/SUDIO SPDIF 44QFP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.9A 115 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 20MH PC MNT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf