Fox Electronics FXO-HC736R-30
FXO-HC736R-30 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-30
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-30.pdf
Availability of FXO-HC736R-30
QUANTITY
FXO-HC736R-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-30
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736R-30
Related LinksFXO-HC, FXO-HC736R-30 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736R-30 Details Description
Related parts for FXO-HC736R-30
IC RCVR 28BIT CHAN LINK 56TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 420MA 850 MOHM datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND YELLOW 9FT datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
CONNECTOR 48POS RT-ANGL TERM DIN datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CROSS ROLLER PLUNGER 90DEG datasheet.pdf
ISOLATOR BRIDGE BAR 100POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RUGGED RJ45 R/A JACK 8POS HDR datasheet.pdf