Fox Electronics FXO-LC525R-187.5
FXO-LC525R-187.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC525R-187.5
Brief Description
OSCILLATOR XO 187.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC525R-187.5.pdf
Availability of FXO-LC525R-187.5
QUANTITY
FXO-LC525R-187.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC525R-187.5
Internal Part NumberEIS-FXO-LC525R-187.5
TypeXO (Standard)
Frequency187.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC525R-187.5
Related LinksFXO-LC52, FXO-LC525R-187.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC525R-187.5 Details Description
Related parts for FXO-LC525R-187.5
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 5FLIPCHIP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 220 OHM 1400MA 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 45POS datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf