ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32200C1-7T-TR
IS42S32200C1-7T-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS42S32200C1-7T-TR
Brief Description
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP
Datasheet Download
IS42S32200C1-7T-TR.pdf
Availability of IS42S32200C1-7T-TR
QUANTITY
IS42S32200C1-7T-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS42S32200C1-7T-TR
Internal Part NumberEIS-IS42S32200C1-7T-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size64M (2M x 32)
Speed143MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS42S32200C1-7T-TR
IS42S32200C1-7T-TR Details Description
Related parts for IS42S32200C1-7T-TR
TERM BLOCK HDR 28POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 30 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
PC BOARD FR4 9.19X6.3" FOR D-SUB datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
IC PMU FOR APP PROCESSOR 40-LLP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf