Fox Electronics FXO-LC528-150
FXO-LC528-150 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC528-150
Brief Description
OSC XO 150.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC528-150.pdf
Availability of FXO-LC528-150
QUANTITY
FXO-LC528-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC528-150
Internal Part NumberEIS-FXO-LC528-150
TypeXO (Standard)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC528-150
Related LinksFXO-LC, FXO-LC528-150 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC528-150 Details Description
Related parts for FXO-LC528-150
RES SMD 294 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET SPD, GROUNDED datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 1W DO216 datasheet.pdf