Fox Electronics FXO-LC530R-187
FXO-LC530R-187 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530R-187
Brief Description
OSC XO 187.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530R-187.pdf
Availability of FXO-LC530R-187
QUANTITY
FXO-LC530R-187 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530R-187
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530R-187
TypeXO (Standard)
Frequency187MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530R-187
Related LinksFXO-LC5, FXO-LC530R-187 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530R-187 Details Description
Related parts for FXO-LC530R-187
RES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 4 POS METRIMATE datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf