Fox Electronics FXO-LC535R-125.0155
FXO-LC535R-125.0155 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC535R-125.0155
Brief Description
OSC XO 125.0155MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC535R-125.0155.pdf
Availability of FXO-LC535R-125.0155
QUANTITY
FXO-LC535R-125.0155 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC535R-125.0155
Internal Part NumberEIS-FXO-LC535R-125.0155
TypeXO (Standard)
Frequency125.0155MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC535R-125.0155
Related LinksFXO-LC535, FXO-LC535R-125.0155 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC535R-125.0155 Details Description
Related parts for FXO-LC535R-125.0155
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 0.1% 2W 3637 datasheet.pdf