Fox Electronics FXO-LC536R-200
FXO-LC536R-200 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC536R-200
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC536R-200.pdf
Availability of FXO-LC536R-200
QUANTITY
FXO-LC536R-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC536R-200
Internal Part NumberEIS-FXO-LC536R-200
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC536R-200
Related LinksFXO-LC5, FXO-LC536R-200 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC536R-200 Details Description
Related parts for FXO-LC536R-200
SWITCH 8 OS DIP GULL SEALED 24V datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 8.06M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A 5USMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
WRENCH BOX END 1-1/16"X1-1/4" datasheet.pdf
CONN HDR SPRING DL 20POS SLD CUP datasheet.pdf
OSC CMEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN DC-8GHZ TERM M SMA CHN datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf