Fox Electronics FXO-LC538-125
FXO-LC538-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC538-125
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC538-125.pdf
Availability of FXO-LC538-125
QUANTITY
FXO-LC538-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC538-125
Internal Part NumberEIS-FXO-LC538-125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC538-125
Related LinksFXO-LC, FXO-LC538-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC538-125 Details Description
Related parts for FXO-LC538-125
TAPE DOUBLE SIDE ACRYLIC 2"X750' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123 datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FILTER COM MODE 120 OHM 3GHZ SMD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 M40 datasheet.pdf
IC MCU KINETIS 1MB 144LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf