Fox Electronics FXO-LC726R-133
FXO-LC726R-133 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC726R-133
Brief Description
OSC XO 133.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC726R-133.pdf
Availability of FXO-LC726R-133
QUANTITY
FXO-LC726R-133 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC726R-133
Internal Part NumberEIS-FXO-LC726R-133
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC72
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC726R-133
Related LinksFXO-LC7, FXO-LC726R-133 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC726R-133 Details Description
Related parts for FXO-LC726R-133
CONN PC/104 RCPT 104POS UNKEYED datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 20MA 6DFN datasheet.pdf
IC ADC 16B 2.5MSPS PULSR 20LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 69MA 10 OHM TH datasheet.pdf
CB BTS GENERIC 8 ASY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf