Fox Electronics FXO-LC730R-100
FXO-LC730R-100 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC730R-100
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC730R-100.pdf
Availability of FXO-LC730R-100
QUANTITY
FXO-LC730R-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC730R-100
Internal Part NumberEIS-FXO-LC730R-100
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC730R-100
Related LinksFXO-LC7, FXO-LC730R-100 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC730R-100 Details Description
Related parts for FXO-LC730R-100
IC REG MULT CONFIG INV 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6P-3POS OPEN FRAME datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 7.24NS 256FTBGA datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf