Fox Electronics FXO-LC730R-156.25
FXO-LC730R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC730R-156.25
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC730R-156.25.pdf
Availability of FXO-LC730R-156.25
QUANTITY
FXO-LC730R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC730R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-LC730R-156.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC730R-156.25
Related LinksFXO-LC73, FXO-LC730R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC730R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-LC730R-156.25
CONN SPRING 10POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 16A TO263AB datasheet.pdf
MODULE VF DISPLAY 24X4 5V CHAR datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf