Fox Electronics FXO-LC735R-180
FXO-LC735R-180 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC735R-180
Brief Description
OSC XO 180.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC735R-180.pdf
Availability of FXO-LC735R-180
QUANTITY
FXO-LC735R-180 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC735R-180
Internal Part NumberEIS-FXO-LC735R-180
TypeXO (Standard)
Frequency180MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC735R-180
Related LinksFXO-LC7, FXO-LC735R-180 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC735R-180 Details Description
Related parts for FXO-LC735R-180
IC DAC DUAL 8BIT 2.5-5.5V 8-UMAX datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 4CH GEN PURP 16SO datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 3640 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" R/A AU datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 400MA 1.47 OHM datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
TIE ROD CLIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf