Fox Electronics FXO-LC735R-30
FXO-LC735R-30 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC735R-30
Brief Description
OSCILLATOR XO 30.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC735R-30.pdf
Availability of FXO-LC735R-30
QUANTITY
FXO-LC735R-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC735R-30
Internal Part NumberEIS-FXO-LC735R-30
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC735R-30
Related LinksFXO-LC, FXO-LC735R-30 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC735R-30 Details Description
Related parts for FXO-LC735R-30
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 6.7NS 144TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A USPN4 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 3POS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO220AA datasheet.pdf