Fox Electronics FXO-LC736R-125
FXO-LC736R-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC736R-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC736R-125.pdf
Availability of FXO-LC736R-125
QUANTITY
FXO-LC736R-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC736R-125
Internal Part NumberEIS-FXO-LC736R-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC736R-125
Related LinksFXO-LC7, FXO-LC736R-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC736R-125 Details Description
Related parts for FXO-LC736R-125
MOSFET N-CH 50V 200MA SC70-3 datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
CONN DSUB25 PLUG DUST CAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf