Fox Electronics FXO-LC738-125
FXO-LC738-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC738-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC738-125.pdf
Availability of FXO-LC738-125
QUANTITY
FXO-LC738-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC738-125
Internal Part NumberEIS-FXO-LC738-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC738-125
Related LinksFXO-LC, FXO-LC738-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC738-125 Details Description
Related parts for FXO-LC738-125
IC REG LDO 1.8V 20MA TO92-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
WHITE SHRINK TRAK .125" 500/BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SAR 500KSPS 10UMAX datasheet.pdf
LED 2700K 90CRI LM561B datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-18PF 750V PNL MOUNT datasheet.pdf