Fox Electronics FXO-PC730-312.5
FXO-PC730-312.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC730-312.5
Brief Description
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC730-312.5.pdf
Availability of FXO-PC730-312.5
QUANTITY
FXO-PC730-312.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC730-312.5
Internal Part NumberEIS-FXO-PC730-312.5
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC730-312.5
Related LinksFXO-PC7, FXO-PC730-312.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC730-312.5 Details Description
Related parts for FXO-PC730-312.5
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCHING 20V SOD-323 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 100K OHM .2W .005% FOIL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 9 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 410MA 1.476 OHM datasheet.pdf
JM RELAY 1 FORM A 9VDC datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A 200V DPAK datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 35A 500V GG/GL SIZE 0 datasheet.pdf