Fox Electronics FXO-PC730R-644.5313
FXO-PC730R-644.5313 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC730R-644.5313
Brief Description
OSC XO 644.5313MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC730R-644.5313.pdf
Availability of FXO-PC730R-644.5313
QUANTITY
FXO-PC730R-644.5313 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC730R-644.5313
Internal Part NumberEIS-FXO-PC730R-644.5313
TypeXO (Standard)
Frequency644.5313MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC730R-644.5313
Related LinksFXO-PC730, FXO-PC730R-644.5313 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC730R-644.5313 Details Description
Related parts for FXO-PC730R-644.5313
HEX STANDOFF 6-32 S STEEL 3/4" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf