Fox Electronics FXO-PC735R-135
FXO-PC735R-135 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC735R-135
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 135.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC735R-135.pdf
Availability of FXO-PC735R-135
QUANTITY
FXO-PC735R-135 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC735R-135
Internal Part NumberEIS-FXO-PC735R-135
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXpressO™ Series Oscillators
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency135MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC735R-135
Related LinksFXO-PC7, FXO-PC735R-135 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC735R-135 Details Description
Related parts for FXO-PC735R-135
RES SMD 237K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
HOSE SYSTEM 1/2 BSPT CONN 1/4" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 64TQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 18MM datasheet.pdf
IMPACT DC 4X8 GR SN datasheet.pdf
HU SOLID 18AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf