Fox Electronics FXO-PC735R-135
FXO-PC735R-135 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC735R-135
Brief Description
OSC XO 135.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC735R-135.pdf
Availability of FXO-PC735R-135
QUANTITY
FXO-PC735R-135 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC735R-135
Internal Part NumberEIS-FXO-PC735R-135
TypeXO (Standard)
Frequency135MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC735R-135
Related LinksFXO-PC7, FXO-PC735R-135 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC735R-135 Details Description
Related parts for FXO-PC735R-135
CONN RECEPT 40POS SMT 0.5MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL DIFF 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS FEMALE 5M datasheet.pdf
GK,NICU,PTAFG,PU,V0,TRI datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf