Fox Electronics FXO-PC736R-33.333
FXO-PC736R-33.333 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC736R-33.333
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC736R-33.333.pdf
Availability of FXO-PC736R-33.333
QUANTITY
FXO-PC736R-33.333 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC736R-33.333
Internal Part NumberEIS-FXO-PC736R-33.333
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC736R-33.333
Related LinksFXO-PC73, FXO-PC736R-33.333 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC736R-33.333 Details Description
Related parts for FXO-PC736R-33.333
RES ARRAY 5 RES 33 OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY/GO 28TSSOP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 98POS DR LOW P datasheet.pdf