Mechatronics Fan Group G1238E12B-FSR-EM
G1238E12B-FSR-EM picture photo
Mfg. Part Number
G1238E12B-FSR-EM
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM IP57 12VDC
Datasheet Download
G1238E12B-FSR-EM.pdf
Availability of G1238E12B-FSR-EM
QUANTITY
G1238E12B-FSR-EM Order Process
Ship out your order
Specifications of G1238E12B-FSR-EM
Internal Part NumberEIS-G1238E12B-FSR-EM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G1238E12B-FSR-EM
Related LinksG1238E12, G1238E12B-FSR-EM Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
G1238E12B-FSR-EM Details Description
Related parts for G1238E12B-FSR-EM
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A MELF datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 63VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 10% 1.5W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V ROLLER LEVER datasheet.pdf
IC BUFFER PLL 3.3V ZD 8-SOIC datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf