Orion Fans G172-10LN
G172-10LN picture photo
Mfg. Part Number
G172-10LN
Manufacturer
Product Category
Fans - Finger Guards, Filters & Sleeves
Brief Description
FAN GUARD METAL 172MM LOW NOISE
Datasheet Download
G172-10LN.pdf
Availability of G172-10LN
QUANTITY
G172-10LN Order Process
Ship out your order
Specifications of G172-10LN
Internal Part NumberEIS-G172-10LN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSelection Guide
Product Training ModulesFan Accessory
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyFans - Finger Guards, Filters & Sleeves
Series-
Fan Accessory TypeFinger Guard
Fits Fan Size172mm Dia
For Use With/Related ProductsOD172, OA162-5E, OA172S, OA5920 Series
FeaturesAerodynamic to Reduce Fan Noise
MaterialSteel
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G172-10LN
Related LinksG172, G172-10LN Datasheet, Orion Fans Distributor
G172-10LN Details Description
Related parts for G172-10LN
CONN HEADER 6POS RTANG .250 TIN datasheet.pdf
SIDACTOR 4CH 190/380V 150A MS013 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 120SEC 28-TSOP datasheet.pdf
4793 APPLIANCE INLET 20A 70DEG datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 40' X 5.5" datasheet.pdf