Vishay/BCcomponents G22041432701J4A000
G22041432701J4A000 picture photo
Mfg. Part Number
G22041432701J4A000
Brief Description
RES 2.7K OHM 5% WW
Datasheet Download
G22041432701J4A000.pdf
Availability of G22041432701J4A000
QUANTITY
G22041432701J4A000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G22041432701J4A000
Internal Part NumberEIS-G22041432701J4A000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.224" Dia x 0.512" L (5.70mm x 13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G22041432701J4A000
Related LinksG22041432, G22041432701J4A000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G22041432701J4A000 Details Description
Related parts for G22041432701J4A000
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH I2C 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 19COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
JUNC BLOCK JUMP START STUD BLK datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf