Susumu RG2012P-9311-B-T5
RG2012P-9311-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-9311-B-T5
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-9311-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-9311-B-T5
QUANTITY
RG2012P-9311-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-9311-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-9311-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-9311-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-9311-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-9311-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-9311-B-T5
RES SMD 97.6KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 68 POS .217 SMD datasheet.pdf
IC 3D RCVR 125KHZ W/RSSI 8TSSOP datasheet.pdf
HANDLE CARRY LEATHER BLK 5 3/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN/JUMPER MOD TERM BLOCK 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf