Vishay/BCcomponents G22041434707J4C000
G22041434707J4C000 picture photo
Mfg. Part Number
G22041434707J4C000
Brief Description
RES .47 OHM 5% WW
Datasheet Download
G22041434707J4C000.pdf
Availability of G22041434707J4C000
QUANTITY
G22041434707J4C000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G22041434707J4C000
Internal Part NumberEIS-G22041434707J4C000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.224" Dia x 0.512" L (5.70mm x 13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G22041434707J4C000
Related LinksG22041434, G22041434707J4C000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G22041434707J4C000 Details Description
Related parts for G22041434707J4C000
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.2PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP OTP HV 8DIP datasheet.pdf
IC DAC DUAL 14BIT LO PWR 40LFCSP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf