Omron Automation & Safety G3FD-102SN-VD AC100/110
G3FD-102SN-VD AC100/110 picture photo
Mfg. Part Number
G3FD-102SN-VD AC100/110
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR 100V 2A 100/110VAC
Datasheet Download
G3FD-102SN-VD AC100/110.pdf
Availability of G3FD-102SN-VD AC100/110
QUANTITY
G3FD-102SN-VD AC100/110 Order Process
Ship out your order
Specifications of G3FD-102SN-VD AC100/110
Internal Part NumberEIS-G3FD-102SN-VD AC100/110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesG3FD
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeDC
On-State Resistance-
Load Current2A
Voltage - Input75 ~ 125VAC
Voltage - Load3 ~ 125 V
Mounting TypeSocketable
Termination StylePlug In
Package / Case-
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3FD-102SN-VD AC100/110
Related LinksG3FD-102SN-, G3FD-102SN-VD AC100/110 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G3FD-102SN-VD AC100/110 Details Description
Related parts for G3FD-102SN-VD AC100/110
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SM datasheet.pdf
IC 18BIT BUSINT D LATCH 56TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 17-19AWG .187 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 1.46A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20.2A TO220 datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 4POS PIN A CODE datasheet.pdf