Amphenol Industrial 97-3107A20-17P-417-940
97-3107A20-17P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A20-17P-417-940
Brief Description
AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A20-17P-417-940.pdf
Availability of 97-3107A20-17P-417-940
QUANTITY
97-3107A20-17P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A20-17P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107A20-17P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A20-17P-417-940
Related Links97-3107A20-, 97-3107A20-17P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A20-17P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107A20-17P-417-940
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
VARISTOR 275V 4.5KA DISC 16MM datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 19.5MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A SYNC 10TDFN datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 5.2A SOT223 datasheet.pdf