Omron Automation & Safety G3PH-5150B DC5-24
G3PH-5150B DC5-24 picture photo
Mfg. Part Number
G3PH-5150B DC5-24
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR SPST 150A 5-24VDC IN
Datasheet Download
G3PH-5150B DC5-24.pdf
Availability of G3PH-5150B DC5-24
QUANTITY
G3PH-5150B DC5-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of G3PH-5150B DC5-24
Internal Part NumberEIS-G3PH-5150B DC5-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesG3PH
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current150A
Voltage - Input5 ~ 24VDC
Voltage - Load180 ~ 480 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseSSR with Integrated Heat Sink
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3PH-5150B DC5-24
Related LinksG3PH-515, G3PH-5150B DC5-24 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G3PH-5150B DC5-24 Details Description
Related parts for G3PH-5150B DC5-24
FILTER LINE 15A LEADED TERM SHLD datasheet.pdf
IC EQUALIZER HS CML 6-LLP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
COUPLER 90DEG 600-900MHZ 3DB datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 670MA 830 MOHM datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf