Omron G3VM-101LR(TR05)
G3VM-101LR(TR05) picture photo
Mfg. Part Number
G3VM-101LR(TR05)
Brief Description
RELAY SPST-NO MOSFET 100V 4SSOP
Datasheet Download
G3VM-101LR(TR05).pdf
Availability of G3VM-101LR(TR05)
QUANTITY
G3VM-101LR(TR05) Order Process
Ship out your order
Specifications of G3VM-101LR(TR05)
Internal Part NumberEIS-G3VM-101LR(TR05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSSR Design Considerations
How to Read Date Codes
Product Training ModulesMOSFET Relays Overview
PCN OtherG3VM-(LR, PR) Package Quantity Apr/2015
Standard Package500
Output TypeAC, DC
On-State Resistance14 Ohm
Load Current80mA
Voltage - Input1.15VDC
Voltage - Load0 ~ 100 V
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleSMD (SMT) Tab
Package / Case4-SMD (0.165", 4.20mm)
Supplier Device Package4-SSOP
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3VM-101LR(TR05)
Related LinksG3VM-101, G3VM-101LR(TR05) Datasheet, Omron Distributor
G3VM-101LR(TR05) Details Description
Related parts for G3VM-101LR(TR05)
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
IC LVTTL/GTLP ADJ TXRX 48TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V C0G 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 25POS datasheet.pdf
RES 1.03K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf
RCPT 1.2MM 3POS WTB datasheet.pdf