Omron G6A-434P-ST-US-DC24
G6A-434P-ST-US-DC24 picture photo
Mfg. Part Number
G6A-434P-ST-US-DC24
Brief Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 24V
Datasheet Download
G6A-434P-ST-US-DC24.pdf
Availability of G6A-434P-ST-US-DC24
QUANTITY
G6A-434P-ST-US-DC24 Order Process
Ship out your order
Specifications of G6A-434P-ST-US-DC24
Internal Part NumberEIS-G6A-434P-ST-US-DC24
Coil TypeNon Latching
Coil Current15mA
Coil Voltage24VDC
Contact Form4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current)1A
Switching Voltage250VAC, 220VDC - Max
Turn On Voltage (Max)16.8 VDC
Turn Off Voltage (Min)2.4 VDC
Coil Power360 mW
Coil Resistance1.6 kOhms
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G6A-434P-ST-US-DC24
Related LinksG6A-434P-, G6A-434P-ST-US-DC24 Datasheet, Omron Distributor
G6A-434P-ST-US-DC24 Details Description
Related parts for G6A-434P-ST-US-DC24
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 2A TO3 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 20-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 75V 120A SP6-P datasheet.pdf
CONN DIN C FEMALE 96CKT datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10M OHM 9SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf