Omron G7L-2A-BUB-CB-AC200/240
G7L-2A-BUB-CB-AC200/240 picture photo
Mfg. Part Number
G7L-2A-BUB-CB-AC200/240
Brief Description
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V
Datasheet Download
G7L-2A-BUB-CB-AC200/240.pdf
Availability of G7L-2A-BUB-CB-AC200/240
QUANTITY
G7L-2A-BUB-CB-AC200/240 Order Process
Ship out your order
Specifications of G7L-2A-BUB-CB-AC200/240
Internal Part NumberEIS-G7L-2A-BUB-CB-AC200/240
Coil TypeNon Latching
Coil Current10.2mA
Coil Voltage240VAC
Contact FormDPST (2 Form A)
Contact Rating (Current)25A
Switching Voltage250VAC - Max
Turn On Voltage (Max)150 VAC
Turn Off Voltage (Min)36 VAC
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Contact MaterialSilver Tin Indium (AgSnIn)
Coil Power2.5 VA
Coil Resistance21 kOhms
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G7L-2A-BUB-CB-AC200/240
Related LinksG7L-2A-BUB-, G7L-2A-BUB-CB-AC200/240 Datasheet, Omron Distributor
G7L-2A-BUB-CB-AC200/240 Details Description
Related parts for G7L-2A-BUB-CB-AC200/240
IC FPGA 172 I/O 256FBGA datasheet.pdf
SIDACTOR BI 230V 150A DO-214AA datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 4A SYNC 16MLPQ datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LIMITLESS ANT WHIP 0DBI RPSMA datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FERRITE BROADBAND CLAMPON 9.00MM datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
AC/DC POWER SUPPLY 600W ENCLOSED datasheet.pdf