Mechatronics Fan Group G8020S12B1-RSR
G8020S12B1-RSR picture photo
Mfg. Part Number
G8020S12B1-RSR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 80X20MM TACH 12VDC
Datasheet Download
G8020S12B1-RSR.pdf
Availability of G8020S12B1-RSR
QUANTITY
G8020S12B1-RSR Order Process
Ship out your order
Specifications of G8020S12B1-RSR
Internal Part NumberEIS-G8020S12B1-RSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G8020S12B1-RSR
Related LinksG8020S1, G8020S12B1-RSR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
G8020S12B1-RSR Details Description
Related parts for G8020S12B1-RSR
CONN HEADER 21POS .100 SGL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 55W datasheet.pdf
VELOSTAT CONDUCT BAG 12X16" 100P datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
8303-6 WIRE STOP datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 152.3 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf