Cherry G81-1800LPAUS-0
G81-1800LPAUS-0 picture photo
Mfg. Part Number
G81-1800LPAUS-0
Manufacturer
Product Category
Keyboards
Brief Description
KEYBOARD LT GREY PS/2 16" 101KEY
Datasheet Download
G81-1800LPAUS-0.pdf
Availability of G81-1800LPAUS-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
G81-1800LPAUS-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of G81-1800LPAUS-0
Internal Part NumberEIS-G81-1800LPAUS-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLG81-1800 26/Mar/2014
Standard Package10
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyKeyboards
SeriesG81-1800
TypeKeyboard
Number of Keys101
InterfacePS/2
Features-
ColorLight Gray
Size / Dimension15.94" L x 7.09" W x 1.73" H (405mm x 180mm x 44mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G81-1800LPAUS-0
Related LinksG81-180, G81-1800LPAUS-0 Datasheet, Cherry Distributor
G81-1800LPAUS-0 Details Description
Related parts for G81-1800LPAUS-0
LED MIDGET FLANGE T1-3/4 12V WHT datasheet.pdf
ADAPTING BRACKET FOR E3NT datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.8A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
THYRISTOR HID LAMP AUTOMOTIVE datasheet.pdf
KNOB FLUTED W/SKIRT 1.500" ALUM datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf