Lattice Semiconductor Corporation GAL18V10B-10LJ
GAL18V10B-10LJ picture photo
Mfg. Part Number
GAL18V10B-10LJ
Brief Description
IC CPLD 10MC 10NS 20PLCC
Datasheet Download
GAL18V10B-10LJ.pdf
Availability of GAL18V10B-10LJ
QUANTITY
GAL18V10B-10LJ Order Process
Ship out your order
Specifications of GAL18V10B-10LJ
Internal Part NumberEIS-GAL18V10B-10LJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package46
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesGAL®18V10
PackagingTube
Programmable TypeEE PLD
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells10
Number of Gates-
Number of I/O-
Operating Temperature0°C ~ 75°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GAL18V10B-10LJ
Related LinksGAL18V1, GAL18V10B-10LJ Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
GAL18V10B-10LJ Details Description
Related parts for GAL18V10B-10LJ
CONN IDC 17POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 154A SP3 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO-219AB datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf