Lattice Semiconductor Corporation GAL22V10D-15LJNI
GAL22V10D-15LJNI picture photo
Mfg. Part Number
GAL22V10D-15LJNI
Brief Description
IC CPLD 10MC 15NS 28PLCC
Datasheet Download
GAL22V10D-15LJNI.pdf
Availability of GAL22V10D-15LJNI
QUANTITY
GAL22V10D-15LJNI Order Process
Ship out your order
Specifications of GAL22V10D-15LJNI
Internal Part NumberEIS-GAL22V10D-15LJNI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesGAL®22V10
PackagingTube
Programmable TypeEE PLD
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells10
Number of Gates-
Number of I/O-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GAL22V10D-15LJNI
Related LinksGAL22V10, GAL22V10D-15LJNI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
GAL22V10D-15LJNI Details Description
Related parts for GAL22V10D-15LJNI
FIXED IND 8.2MH 95MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM24H/AE24G/HDM24H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR GLASS BEAD AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf