RF Solutions GAMMA-868
GAMMA-868 picture photo
Mfg. Part Number
GAMMA-868
Manufacturer
Product Category
RF Transceiver Modules
Brief Description
MOD RF TELEMETRY LORA 868MHZ SIL
Datasheet Download
GAMMA-868.pdf
Availability of GAMMA-868
QUANTITY
GAMMA-868 Order Process
Ship out your order
Specifications of GAMMA-868
Internal Part NumberEIS-GAMMA-868
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Transceiver Modules
SeriesGAMMA
PackagingTray
RF Family/Standard-
Protocol-
Modulation-
Frequency868MHz
Data Rate9.6Kbps
Power - Output20dBm
Sensitivity-137dBm
Serial Interfaces-
Antenna Type-
Memory Size-
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Current - Receiving23mA
Current - Transmitting155mA
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GAMMA-868
Related LinksGAMM, GAMMA-868 Datasheet, RF Solutions Distributor
GAMMA-868 Details Description
Related parts for GAMMA-868
IC MICROMONITOR 3.3V 5% 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 18PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
M12 8 POS M-M STRT-RA 3MTR datasheet.pdf